Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
aktualizované: 12.01.2011 20:55:40 

O nás / History
 
 
Mimka (Frankie´s Pearl Royal Hermelin) tak ako ju mi voláme sme si zaobstarali po skoro viac ako 6 ročnom odstupe. Nakoľko je každý odchod štvornohého člena rodiny veľmi ťažký, nechceli sme už túto stratu nikdy podstúpiť. Lenže život je bez štvornohých miláčikov veľmi prázdny, obzvlášť keď ste zvyknutý na každodenné prechádzky a aktivity ktoré Vám Váš miláčik ponúka .

Mimka je našim už tretím bodkovaným členom rodiny  

Naším prvým dalmatínom bola Adka, ktorú sme si priviezli domov v roku 1992 z chovateľskej stanice "Maková ríša" v Bratislave. Adka bola s nami relatívne krátko. Dožila sa len 8 rokov, ktorá tak cca asi po ročnom trápení s ladvinami odišla v roku 2000 do psieho nebíčka. 

V roku 1995 bola založená chovateľskú stanicu "AVEA". 20.5.1995 sme mali prvý vrh A, kde sa narodilo  zo spojenia (Ada Maková ríša x Nikon Plum Pudding) 10 šteniatok. Z tohto vrhu sme si nechali jedného psíka Ponga (Achilles Seladon Avea), ktorý si užíval svoj život u mojich starých rodičoch, nakoľko mať dvoch psíkov v paneláku bolo v tom čase dosť obtiažne. Pongo sa dožil 10 rokov a v roku 2005 odišiel za svojou mamou do psieho nebíčka.

Mimka sa stala našim členom rodiny v septembri 2006. Keďže na Slovensku je toto plemeno vidieť už len zriedka, Mimku som si priviezla z Moravy z chovateľskej stanice Royal Hermelin. Pôvodne som túžila po čierno-bodkovanej fenke, ktorá by mi pripomínala Adku. Nakoľko sa v chovateľskej stanici narodili len hnedo-bodkované fenky, tak som si povedal, však prečo nie. Dalmatín ako dalmatín. Dnes môžem povedať, že dalmatíni s hnedými bodkami sa mi páčia dokonca ešte viac 

TOPlist